Fotowoltaika

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA - PRĄD ZE SŁOŃCA

Jeżeli chcesz zmniejszyć rachunki za prąd? Instalacja fotowoltaiczna jest właśnie dla Ciebie! Jest to inwestycja, która się szybko zwraca. Oferujemy usługę kompleksowego montażu instalacji fotowoltaicznej na dachach skośnych i płaskich oraz na gruncie. Dobierzemy moc instalacji a także załatwimy wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem instalacji oraz pomożemy w uzyskaniu dotacji. Montujemy instalacje dla domów jednorodzinnych, budynków usługowych, biurowych, hal produkcyjnych.

Panele fotowoltaiczne idealnie sprawdzają się z pompą ciepła a także w domach i budynkach, w których występuje większe zużycie prądu – wtedy instalacja generuje większe oszczędności. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać instalację fotowoltaiczną na małym domku jednorodzinnym – wystarczy wykonać tańszą instalację o mniejszej mocy.

Firma Zimmermann-Haus w swojej ofercie opiera się głównie na monokrystalicznych panelach marki Q.CELLS i RISEN ENERGY oraz inwerterach (falownikach) marki SOFAR SOLAR i SOLAREDGE. Panele objęte są 12 letnią gwarancją produktu oraz 25 letnią gwarancją mocy, która wynosi po 25 latach 85% (Q.CELLS) / 80% (RISEN) mocy początkowej. Na inwertery producent daje 10,5 roku (SOFAR) i 12 lat (SOLAREDGE) gwarancji. Analizując możliwość zainstalowania paneli na dachu można przyjąć wymiar jednego panelu 1x1,7m. Możemy także na życzenie zamontować optymalizatory mocy do wybranych paneli lub grupy paneli.

Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych można ubiegać się o dotację na ten cel z rządowego programu „Mój prąd” w wysokości 5 000zł. Dodatkowo można uzyskać ulgę podatkową przy rozliczeniu podatku dochodowego. Szczegóły w zakładkach:

https://zimmermann-haus.pl/dotacje/program-moj-prad

https://zimmermann-haus.pl/dotacje/ulga-termomodernizacyjna

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej uzyskasz nie tylko wymierne oszczędności pieniędzy ale także przyczyniasz się zmniejszonej emisji dwutlenku węgla (CO2) chroniąc w ten sposób nasze środowisko.

Więcej informacji o działaniu instalacji fotowoltaicznej na stronach:

https://zimmermann-haus.pl/oszczednosc-energii/fotowoltaika

https://zimmermann-haus.pl/technologia/artykuly/313-czym-jest-fotowoltaika-cala-prawda-o-panelach-slonecznych

 

 

 

Energia dla Twojego domu

Zmniejsz swoje rachunki za energię elektryczną nawet do 90%. Produkuj prąd ze słońca i zasilaj nim wszystkie urządzenia w domu. Może on posłużyć również do ogrzewania np. z wykorzystaniem pomp ciepła. Dzięki inwestycji we własną instalację fotowoltaiczną nie tylko oszczędzasz, ale również dbasz o środowisko.
Sprzedawca zobowiązany dokonuje rozliczenia ilości energii wprowadzonej przez prosumenta do sieci elektroenergetycznej wobec ilości energii pobranej z tej sieci w stosunku ilościowym: 1:0,8 dla mikroinstalacji o mocy do 10 kW. Energię, którą wyprodukujesz w miesiącach słonecznych (wiosna, lato, jesień) oddajesz w sieć, a zabierasz sobie w miesiącach zimowych. Masz na to cały rok obrachunkowy.

Oferujemy panele m.in.: Q- CELLS, Q.PEAK-G5.1 305-315 W

Dobór zestawu w zależności od rocznego zużycia prądu

Warto skorzystać z dotacji -> dotacja mój prąd

Trójfazowy inwerter SOFARSOLAR seria KTL-X
- Niezawodność potwierdzona 10-letnią gwarancją producenta
- Wi-Fi i wyłącznik DC
- Możliwość przechowywania zapisanych danych na wewnętrznej karcie pamięci przez okres 25 lat
- Inwertery SOFARSOLAR znajdują się w bazie oprogramowania PV Sol
- Inwerter fotowoltaiczny SOFARSOLAR serii KTL-X może być stosowany do instalacji dachowych oraz do małych elektrowni gruntowych

zostaw kontakt, przygotujemy wycenę