Pompa ciepła

POMPA CIEPŁA - BEZOBSŁUGOWE I EKOLOGICZNE ŹRÓDŁO CIEPŁA

Firma Zimmermann-Haus oferuje usługę montażu pompy ciepła powietrze-woda w budynku nowobudowanym oraz usługę kompleksowej wymiany kotła węglowego na pompę ciepła w budynkach istniejących.

Budujesz dom i szukasz instalatora źródła ciepła w postaci pompy ciepła? Nasza oferta jest skierowana właśnie do Ciebie. Jesteśmy autoryzowanym punktem serwisowym firmy LG. Posiadamy w ofercie szereg modeli pomp ciepła i znajdziemy najbardziej dopasowany model do twojego domu. Posiadamy bogate doświadczenie w montażu pomp ciepła, dzięki czemu nie musisz się o nic martwić zlecając montaż właśnie nam.

Zastanawiasz się nad wymianą pieca węglowego? Pompa ciepła z powodzeniem zastąpi kopcący kocioł. Jest to bezobsługowe urządzenie, dzięki czemu zaoszczędzisz czas, pozbędziesz się pyłu, utrzymasz kotłownię w czystości a miejsce do gromadzenia węgla i opału możesz wykorzystać na inny cel. Wymieniając piec węglowy na pompę ciepła w znaczący sposób przyczyniasz się do ochrony powietrza i środowiska.

Pompa ciepła może współpracować zarówno z instalacją ogrzewania podłogowego jak i instalacją z tradycyjnymi grzejnikami. Wydajność nowoczesnych pomp jest zapewniona w temperaturze nawet ‑25°C. Pompa ciepła z 1kW energii elektrycznej może wyprodukować około 4,5kW energii cieplnej.  Źródłem ciepła dla pompy jest otaczające nas powietrze. W okresie letnim pompę ciepła można wykorzystać do schładzania pomieszczeń.  Więcej o szczegółach zasady działania pompy ciepła w zakładce: https://zimmermann-haus.pl/oszczednosc-energii/pompa-ciepla.

Pompa ciepła doskonale współgra z instalacją fotowoltaiczną, którą również montuje firma Zimmermann-Haus. Dzięki temu prąd potrzebny do zasilania pompy można mieć za darmo z energii słonecznej.

W przypadku wymiany kotła węglowego na pompę ciepła w istniejącym budynku można ubiegać się o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”. Kwota dofinansowania może wynieść od 7 950zł do 47 700zł w zależności od dochodu. Dodatkowo można uzyskać ulgę podatkową przy rozliczeniu podatku dochodowego. Szczegóły w zakładkach:

https://zimmermann-haus.pl/dotacje/program-czyste-powietrze

https://zimmermann-haus.pl/dotacje/ulga-termomodernizacyjna

 

 

Wykorzystuje odnawialne źródła ciepła.
Pompy ciepła są bardzo atrakcyjne pod względem wygody, efektywności i oszczędności. Doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych, ogrzewając je zimą, a schładzając latem. Pompa ciepła zapewnia niezależność od zewnętrznych źródeł zasilania i stałe, niskie rachunki za energię. Stosuje się je w 80% nowo budowanych domów Europy. Ogromną zaletą jest fakt, że 3/4 energii potrzebnej do ogrzewania jest darmowe, odnawialne oraz dostępne w otoczeniu. Jak to działa? W domach firmy Zimmermann-Haus montowane są pompy woda-powietrze. Zasada działania jest dokładnie taka sama jak w lodówce, zamrażarce czy klimatyzatorze tylko, że w trybie grzania – w odwrotną stronę – pompa pozyskuje, a nie usuwa ciepło.

Stosowane przez firmę Zimmermann-Haus pompy mają również możliwość chłodzenia – wystarczy odwrócić obieg. Dzięki tej funkcji latem można utrzymać w domu przyjemny chłód. Poprzez sprężanie, czynnik którym jest gaz skrapla się i podnosi swoją temperaturę, którą oddaje wodzie z instalacji ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Schłodzony, rozpręża się i paruje, schładzając się poniżej temperatury -100˚C, a następnie ogrzewa się w jednostce zewnętrznej powietrzem zewnętrznym.
Jedyny koszt jaki jest ponoszony to koszt energii elektrycznej potrzebnej do sprężania. W ten sposób pompa ciepła jest w stanie z 1kW energii elektrycznej wyprodukować około 4kW energii cieplnej. Pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym, wystarczy nastawić żądaną temperaturę i cieszyć się ciepłem. A można to zrobić nawet zdalnie ze swojego smartfona.

ZALETY POMPY CIEPŁA:
- Utrzymuje stałą temperaturę, nawet podczas nieobecności mieszkańców
- Nie trzeba składować paliwa, nie zajmuje miejsca w domu
- Nie wywołuje toksycznych produktów i nie emituje szkodliwych substancji
- Nie wymaga doprowadzenia przyłącza
- Możesz także zrezygnować z budowy komina

Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny instalacji.