Etapy podczas budowy

Wybór właściwej firmy, która ma wybudować dla was dom to bardzo ważna decyzja. Budowa domu to często spełnienie jednego z największych marzeń każdego człowieka, więc zawsze trzeba poświęcić dużo czasu nad wyborem projektu, wyborem technologii i przede wszystkim firmy, która spełni to marzenie!

Wybierając naszą firmę możecie być pewni, że budujecie dom w najwyższym standardzie jakości i wyposażenia jaki jest dostępny na rynku. Jesteśmy przekonani że produkt jaki oferujemy jest Domem Premium w każdym calu.  W firmie Zimmermann-Haus sztab ludzi zapewni, że proces budowy domu będzie bezproblemowy i przyjemny. Realizujemy domy w standardzie Deweloperskim i Pod Klucz.  

                                              

Etap 1

Pierwszym etapem jest zgłoszenie zapytania ofertowego  z określeniem konkretnego projektu jaki Państwa interesuje lub spotkanie się w naszej siedzibie firmy w Jemielnicy celem uzyskania większej ilości informacji, doradzeniem się w tak istotnej życiowej decyzji oraz wizyta w Domu Modelowym.  Firma Zimmermann-Haus posiada w swojej ofercie 9 projektów typowych w atrakcyjnych ofertach cenowych, jednocześnie wykonuje adaptacje prawie wszystkich projektów dostępnych na rynku i dostosowuje do swojej technologii. Oczywiście oprócz projektów typowych możemy wykonać dla Państwa projekt indywidualny.

Etap 2

Po ustaleniu wszystkich szczegółów oferty i podjęciu decyzji w związku z rozpoczęciem współpracy przy budowie domu Nasi projektanci zajmą się przygotowaniem całej dokumentacji projektowej do uzyskania Pozwolenia na Budowę.

W związku z tym potrzebujemy od Państwa:

- Wypis i wyrys z miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego ( z wydziału architektury z urzędu gminu lub miasta);
- Warunki zabudowy, jeżeli teren nie posiada Miejscowego Planu zagospodarowania Przestrzennego;
- Wypis z rejestru gruntów ( z Starostwa Powiatowego);
- Mapę do celów projektowych ( może być wykonana przez naszych Geodetów);
- Podpisane oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością;
- Zaświadczenie o wyłączeniu działki z produkcji rolnej;
- Warunki zapewnienia dostawy Wody i Kanalizacji lub zapewnienie o braku możliwości podłączenia ( wówczas projektujemy szambo lub przydomową oczyszczalnie ścieków oraz studnie głębinową).

Czas na skompletowanie wszystkich dokumentów wpływa bezpośrednio na czas uzyskania decyzji  Pozwolenia na Budowę

Etap 3

Wszystkie zmiany dotyczące budowy domu (instalacje, kolor okien, itp) ustalane są drogą mailową: architekt@zimermann-haus.pl

Etap 4

Jak posiadamy Pozwolenie na budowę to kolejnym krokiem jest  uzyskanie dziennika budowy ze Starostwa Powiatowego oraz potwierdzenie posiadania środków na finansowanie inwestycji lub podjęcie kroków w związku z uzyskaniem kredytu hipotetycznego.

Posiadamy doradców finansowych, którzy są w stanie bardzo szybko pomóc przy uzyskaniu kredytu, jeżeli będą Państwo zainteresowani to wystarczy kliknąć w link

Czas jaki należy sobie przeznaczyć tego dnia na spotkanie w siedzibie firmy to ok. 3godziny.  Tego dnia pracownik przekaże Państwu dokumenty w związku z podjęciem funkcji Kierownika budowy oraz pismo z Oświadczeniem o rozpoczęciu budowy. Powyższe dokumenty należy złożyć w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

Od  tego momentu w niedługim czasie rozpoczniemy prace w związku z wykonaniem płyty fundamentowej.

Etap 5

Piąty krok to w końcu upragniona budowa domu na uprzednio przygotowanej płycie fundamentowej. Czas na rozpoczęcie montażu domu  od wykonania płyty fundamentowej jest zależny od wielu czynników ale w przybliżeniu można powiedzieć, że jest to okres  od 4-8 tyg.

Budowa domu w skrócie składa się z następujących etapów:

1. Roboty fundamentowe ( ok. 7 dni);
2. Montaż domu wraz z konstrukcją dachową ( ok. 2-3 dni);
3. Wykonanie pokrycia dachowego, montaż okien, rolet, drzwi;
4. Roboty instalacyjne ( woda, kanalizacja, instalacja elektryczna, wentylacja mechaniczna);
5. Prace elewacyjne;
6. Roboty instalacyjne i wylewka ( C.O, C.W.U, Pompa ciepła);
7. Roboty wykończeniowe.

Wszystkie prace zajmują najczęściej ok. 90 dni!

Etap 6

Ostatnim etapem jest zakończenie budowy. Zakończenie robót budowlanych zgłasza się w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.  Zakończenie budowy jest równoznaczne z pozwoleniem na użytkowanie budynku, od tego momentu można oficjalnie zamieszkać w swoim wymarzonym Domu. Pozwolenie na użytkowanie uprawomocni się, jeśli powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego w ciągu 21 dni nie wniesie sprzeciwu do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych.  Kierownik budowy po protokolarnym przekazaniu budynku  przez firmę Zimmermann będzie kontaktował się z Państwem w sprawie  dokumentów, które  potrzebuje do skompletowania aby zakończyć budowę w Nadzorze Budowlanym.