Co to jest stan domu pod klucz?

Zakup domu bez wątpienia związany jest z podejmowaniem bardzo wielu poważnych decyzji. W pierwszej kolejności, zastanawiamy się nad idealną lokalizacją, nad tym czy wybrać dom, a może postawić na mieszkanie, a także czy zdecydować się na rynek wtórny lub pierwotny. Zakup domu, wiąże się również z decyzją odnośnie tego, czy będzie on w stanie deweloperskim czy pod klucz. Nie mniej jednak, każda nasza decyzja to wielki dylemat. Każdy krok trzeba bardzo dobrze przemyśleć, aby nie było sytuacji w których będziemy żałować podjętych decyzji.


Co oznacza stan domu pod klucz?

Dom pod klucz, to miejsce, do którego właściciel może się od razu wprowadzić po otrzymaniu kluczy. Dom po klucz jest domem gotowym do zamieszkania. Ostatni krok dotyczy umeblowania pomieszczeń i przewiezieniu swoich osobistych rzeczy. Jeśli wybierzemy dom pod klucz, musimy być świadomi wyższych kosztów w porównaniu do pozostałych rodzajów mieszkań. Dom pod klucz, mimo iż jest droższy, okazuje się być znakomitym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą brać na siebie jakichkolwiek dodatkowych obowiązków, związanych z remontem lub wykończeniem wnętrz. To także dobra opcja dla tych, którzy bardzo szybko muszą się wprowadzić i którzy swój zaoszczędzony czas chcą przeznaczą na coś zupełnie innego np. związanego z pracą zawodową.

Jak wygląda stan domu pod klucz?

Budowa domu pod klucz jest w naszej ofercie wersją PREMIUM. Ten poziom wykończenia domu ma położone panele lub płytki, pomalowane ściany z gładzią, biały montaż w łazience, drzwi wewnętrzne, a także posiada zamontowane gniazdka i włączniki. Po stronie Klienta, pozostaje wyłącznie zakup i montaż oświetlenia, mebli oraz wyposażenia. Wszystkie czynności jakie zostałyby do zrobienia w stanie deweloperskim, mamy je wykonane w stanie domu pod klucz. Oczywiście pamiętajmy o tym, że stan deweloperski nie jest sztywnym określeniem. Decydując się na konkretny poziom wykończenia domu, sprawdzajmy dokładnie to, co zostało zawarte w cenie domu i w jego umowie.

Zdecydować się na stan domu pod klucz czy na stan deweloperski?

Na ten wybór składa się bardzo wiele czynników. Wykańczając i remontując dom własnymi siłami oraz możliwościami, nie ponosimy kosztów z tytułu marży. Musimy jednak pamiętać o tym, że jeśli będziemy kupować wszystko we własnym zakresie, nie będziemy mogli liczyć na hurtowe ceny, które są naprawdę atrakcyjne. Hurtowe ceny i profesjonalne wykończenie, zagwarantuje nam za to firma Zimmermann-Haus. Fachowcy z doświadczeniem, zapewnią nam wymarzony dom, który spełni nasze wszelkie oczekiwania. Wykańczanie domu to etap, który rozkłada się na długi odcinek czasu. Każda z prac musi być ze sobą prawidłowo skoordynowana. W przypadku stanu domu pod klucz, wszystkie te aspekty będą ze sobą współgrały. Dzięki temu, unikniemy nie tylko pośpiechu, ale także stresu i wielu nerwów.